4 posts / 0 new
Poslední
Obrázek uživatele Kuba
Offline
Registrován na nové verzi webu: 13.11.2017
Raspberry PI 3 B+

Zdravím,

tak jsem si pořídil Raspberry. Počítač velký jako kreditní karta v krabičce jako od mýdla. I se zdrojem a joypadem mě vyšel asi na 14 stovek. Jaké bylo moje překvapení, co tento prcek všechno umí. Po tršce googlení jsem zjistil, že se dá do něj nainstalovat Amibian pro emulaci Amigy,Raspbian (varianta Debian Linuxu), Minibian nebo třeba Retripie. Retropie dokáže emulovat kromě Amigy, Atari ST, Atari 800 a spoustu herních konzolí. Jsem z té mašinky nadšený, jak funguje. Ještě nezvládám všechny fíčury které tato mašinka nabízí, ale klidně zchroupe obraz disku z EUAE a bez jakychkoliv problémů spouští všechny programy, které jsem instaloval na PowerBooku. V pohodě jsem spustil i ATARI TT na 32 MHz. Máte někdo zkušenosti s tímto prckem? Zatím neumím vnutit zařízení CZ klávesnici nebo české fonty. Gamersy ale jedou skvostně.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.
Obrázek uživatele Sailor
Offline
Registrován na nové verzi webu: 13.09.2008
Re: Raspberry PI 3 B+

Ahoj,

já mám BananaPro, a udělal jsem z něho úložiště a přehrávač filmů. Tedy je to už pár let - dnes zvládá jen 720-1080p a H.264 ale cena/výkon super. Mám na tom Bananian ( =debian )

Co tam máš aktuálně za systém? Obvykle vycházejí z Debianu nebo z Archu. Pokud je to debian-clone, mělo by ti fungovat editovat /etc/locale.gen

a pak  pustit locale-gen.

Pokud máš nainstalovaný i balík locales, tak by mělo stačit dpkg-reconfigure locales.

Jinak doporučuji podívat se na uživatelské forum os Rapsberry, bývá tam toho dost.

Obrázek uživatele Kuba
Offline
Registrován na nové verzi webu: 13.11.2017
Re: Raspberry PI 3 B+

Ahoj,

na Raspberry je super, že se vymění SD karta a je z něj jiná mašinka :-) Už mám tři kartice a na každé něco jiného. Na jedné mám zatím Raspbian kompletní instalaci. Ale ta tam dlouho nevydrží. Na druhé kartě mám Amibian a tři konfigurace Amiga (500 Kick 1.3, 1200 OS 3.1 a OS 3.9). Na třetí kartě mám Retropii pod Raspbianem. Tady jede Amiga pod UAE nebo pod Amiberry. Ještě existuje RecallBox ale s tím jsem ještě neexperimentoval. 

Všechny platformy jsou klonem Debian Linuxu. Bohužel je toho na mě trochu moc, tak musím pomalu. Linux není moje silná stránka. Takže /etc/locale.gen a podobné výrazy jsou pro mě jiná planeta. Zatím zkouším co s Amiga OS a taky si zapařím nějakou tu hru. Jsem už starej paprika, tak mi to moc nejde :-( Ovšem našel jsem doma z dávných dob soutisk časopisu Excalibur 0 - 10 a taky mám postahovány snad všechny časopisy a příručky co na netu jsou. Takže studijního materiálu mraky. Takže už jenom mít dost času a rozhýbat mozek :-)

Obrázek uživatele Sailor
Offline
Registrován na nové verzi webu: 13.09.2008
Re: Raspberry PI 3 B+

to vidím že to máme podobné - taká jsem vyzkoušel různé SD karty a systémy.  I např. ruční instalaci z minimálního Debianu než jsem nakonec asi po roce zkoušení skončil u Bananianu. A potvrzuji, v mém věku rozhýbání mozku také bolí ;-)

To experimentování doporučuji - každý OS je optimalizován na něco jiného ( multimedia, storage, router, hackboard..).

A na češtinu bych doporučil toto: https://www.debian.cz/users/localization.php - i když je to asi zbytečně komplikované. Měl bys vystačit s dpkg-reconfigure locales pro většinu distribucí, a pak případně nastavením klávestnice ( v odkazu odstavec přepínání klávesnic )

Kdyžtak se pak zeptej na konkrétní případ.

Syndikovat obsah